De Kia EV3 komt eraan



Rolf Wakker
3 min lezen
Het doek gaat er dit jaar nog af: Kia staat te popelen om de nieuwe EV3 te laten zien. Qua grootte zal de EV3 vergelijkbaar zijn met de Peugeot e-2008 en de Volvo EX30 en opent daarmee de directe aanval.

Kan de EV3 bestaan naast de Kia Niro EV?
Zeker. De Kia Niro EV is een zeer populaire elektrische auto, maar niet gebouwd als EV. Dat maakt de Niro geen slechte auto, maar de EV3 wordt wel anders. Gebouwd op het e-GMP platform van Kia zullen hem op gebied van EV-capaciteiten net wat slimmer maken. En dat zal je terugzien, bijvoorbeeld in de laadtijden.
Van compacte elektrische crossovers gaan we er de komende tijd veel zien en dat is door het formaat ook volkomen begrijpelijk. Maar met ‘concurrenten’ als de Peugeot e-2008, DS 3 E-Tense, Cupra Raval, Skoda Epiq en Fiat 600e zien wij weinig problemen. Kia heeft iedere keer bewezen een kwalitatief goede EV te bouwen die kenners verkiezen boven de rest.


Wij begrijpen waarom
Met de inmiddels bekende ‘Opposites United’ designfilosofie van Kia moet de EV3 ook weer een succes worden. Een dedicated EV, zeer waarschijnlijk achterwiel aangedreven, een strak interieur en een interessante prijs- en maatvoering. Hét succes van Kia in de afgelopen tijd.
Op de hoogte blijven? Schrijf je in!
Direct op de hoogte.
Altijd.
Mis niets van het laatste nieuws. Schrijf je in voor de nieuwsbrief en we beloven je dat we je niet te vaak zullen spammen.